Our Staff

Office Staff

Ms. Charlene Fenner - Office Manager
Ms. Jasmin Neville - Office Associate
Ms. Judi Haddox - Office Associate
Krista Mack - Perm Sub

Clinic

Ms. Susan Brown - Nurse
757.648.2767

Pre-Kindergarten

Mrs. Sherlisa Hicks

Kindergarten

Mrs. Christine Jankowski
Ms.Chanmi Yang
Mrs. Amy Rimarski

First Grade

Mrs. Susan Stoke
Mrs. Melinda Gulick
Mrs. Sara Garu
Ms. McCall Underwood
Ms. Sierra McClair

Second Grade

Mrs. Gina Kinert
Mrs. Dolores Gresalfi
Mrs. Debra Wanzong
Mrs. Melissa Smith

Third Grade

Ms. Amy Cross
Ms. Kierra Gilliam
Mrs. Soraia Watson
Ms. Tanesha McFadden

Fourth Grade

Mrs. Donna Lowry
Mrs. Trena Ortiz 
Mrs. Anna Raneiri
Ms. Jenifer Selph

Fifth Grade

Mrs. Sharran Fairley-Hunter (Click here to see my class website!)
Mrs. Gabler 
Ms. Anne Corbitt
Mrs. Jennifer Abatsis

Special Education                                                                                                                                                                       
Mr. Patrick Carr - Inclusion
Mrs. Lynne Terry - Inclusion
Ms. Kenya Lyons - Inclusion


TA's                                                                                                                                                                                                    
Mrs. Demi Cartos - Inclusion TA
Mrs. Kriss Holland - Inclusion TA
Mrs. Brandi Baker - Inclusion TA
Mrs. Rhonda Hixson - Inclusion TA
Ms. Elizabeth Cipolla- TA
Melissa Johnson - TA
Mrs. Nancy McNeeley - TA
Ms. Jasmine Pendleton - TA
Ms. Victorian McGee - TA
Aimee King - TA
Mrs. Freada Perkins - PE TA
Carly Runge - ECSE TA

ECSE

Tara Cooper - Teacher
Jennifer Schmidt - Teacher

Specialists

Mrs. Kim Barnes - General Assistant
Mrs. Renee Johnson - Security
Mrs. Katelyn Hadder - Guidance
Mrs. Mary Froelich - Music
Mr. Michael Santos- Art
Mr. Brennan Calhoun - PE
Mr. Nicholas Kimpan - Gifted Teacher - Website
Ms. Ann Baron - Reading Specialist
Ms. Genice Hyman - Math Specialist
Mrs. Kelly Kinnear - PALS Instructional Support Specialist
Mrs. Deanna D. Moretz - Library Media Specialist
Mrs. April Vasser - Library Media Assistant
Mr. Ryan Dixon - Instructional Technology Specialist
Mr. Ronnie Ferebee - TST

Ms. Lauren Blackwell - Speech
Ms. Penelope Menges - Special Education
Mrs. Kenya Doyle - Special Education
Ms. Lynne Terry - Special Education

Itinerants

Mrs. Linda Poole - School Psychologist
Mrs. Dafne Ulysse - School Social Worker
Mrs. Heather McGovern - ESL
Mr. Tim Gaudin - Strings
Mrs. Cyndi Powers - OT
Ms. Mary Banks - PT
Mrs. R.J. Horstmyee - HI
Ms. Sheryll Green -MFLC

Custodial Staff

Mr. James Maddox - Head Day Custodian
Mrs. Kirvisha Jones - Head Night Custodian
Mrs. Lesha Jackson - Day Custodian
Mrs. Mouna Jinna - Night Custodian
Mr. Rommel Alabaso - Night Custodian

Cafeteria Staff

Mrs. Lisa Mikulka - Manager
Ms. Lycee Hawkins
Ms. Jessica Rodriguez
Ms. Sandra Collins
Ms. Carla Matute